×

Concert

19 december 2024

Indrukwekkend concert Lucy Woodward in de QBus in Leiden

Geschreven door:

• fotografie door Rik van Boeckel

Deze week gaf de Britse, in Nederland en de VS opgegroeide, zangeres Lucy Woodward een indrukwekkend concert in de QBus zaal in Leiden. Ze werd geweldig ondersteund door gitarist Jelle Roozenburg, bassist Udo Pannekeek en drummer Niek de Bruin. Zij maken ook deel uit van het  18-koppig Rotterdamse Jazzorkest The Rocketeers waarmee ze dit jaar het album Lucy Woodward & The Rocketeers uitbracht.

Van dat album waren twee songs te horen en ook vijf van het vorige ook in 2024 uitgebrachte album Stories From The Dust dat een zeer fraaie mix van Americana, pop en soul laat horen. En drie van het album Music!Music!Music dat ze met gitarist Charlie Hunter in 2021 uitbracht.

Het begon meteen erg mooi met de songs Fray en City Girls van Stories From The Dust. Het was goed deze songs nu live te horen op het bijzondere podium van de QBus. Behalve met haar soulfulle stem wist Lucy Woodward het publiek ook te overtuigen door haar expressieve performance. De musici zongen soms met haar mee. Lucy Woodward liet het publiek oehoeoeoe meezingen. Ze vertelde het publiek ook dat ze in Rotterdam woont. Met de song In My Room verwees ze blijkbaar naar haar kamer daar.

Ook de song Can’t Let Go van het album Music!Music!Music was erg goed. Jelle Roozenburg liet sowieso erg goede en soms krachtige gitaarsolo’s horen. En het was goed Rocketeer nu live te horen. Deze song is op beide in 2024 uitgebrachte albums te horen en klinkt live ook rustig maar nu natuurlijk niet orkestraal.

Lady in waiting van Stories from the dust klonk heel mooi. Voordat ze begon te zingen vertelde ze dat deze song over vrouwen gaat die haar opvoedden en die ze heeft ontmoet in Ruanda en die geen privileges hebben. Het klonk live geweldig ook door het gitaarspel van Jelle Roozenburg en de sterke ritmiek van Udo Pannekeek en Niek de Bruijn. Bij de soulful gezongen single Big Bones (2023) speelde ze ook nog kleine percussie en liet het publiek meeklappen. ‘Big Bones they held me together’ zong ze. ‘I got these bones to keep me alive’.

Ze vertelde het publiek vervolgens dat haar vader een klassieke componist was en haar moeder een operazangeres maar dat ze haar eigen muzikale weg heeft gevolgd door zich te richten op jazz standards. Zo kondigde ze Angel Eyes aan. Jelle Roozenburg begon Angel Eyes met een lichte heerlijk klinkende gitaar sound en toen Lucy Woodward begon te zingen werd het meteen krachtiger en sneller. Op Music!Music!Music speelt ze het met Charlie Hunter. Daarop volgde een van de mooiste songs van het album met The Rocketeers: Plain Gold Ring, een van haar favoriete songs van Nina Simone.

Het was vervolgens bijzonder haar live te horen zingen ‘My love never leaves my body’ in de song Lover Never Leaves. Opvallend was hier ook het soms snerpende gitaarspel van Jelle Roozenburg. Ze eindigde haar optreden erg goed met het swingende Be My Husband van Nina Simone met geweldig gitaarspel van Jelle Roozenburg en een enerverende en dynamische drumsolo van Niek de Bruijn.

Foto’s Rik van Boeckel