Gregory Page
One Hell Of A Memory

Gregory Page groeit op in Engeland bij zijn Ierse moeder, een zangeres en saxofoniste die met het meidengroepje The Beat-Chics ooit het voorprogramma van The Beatles verzorgde. Page’s vader, een muzikant met Armeense roots speelde in een Franse pop groep en bleef decennia lang onbekend. Op zijn veertiende verhuist Page naar de overkant van de oceaan. In California vindt de schuchtere jongeman troost in gedichten en gitaarspelen en koestert het songwerk van James Taylor en Paul Simon, evenals het empathische werk van Leonard Cohen en Nick Drake.
De muziek biedt een uitweg voor de depressie en met de hulp van John Doe realiseert hij in de jaren negentig Fare Thee Well, een debuut dat ondertussen een respectabel aantal opvolgers telt. Een jarenlange intense wederzijdse samenwerking met Jason Mzras resulteert in One Hell Of A Memory dat in een bijzonder moeilijke periode, geschillen en gerechtszaken met machtige personen in de muziekindustrie, tot stand komt.
In Right Now Not Tomorrow is daar weinig van te merken, fiddle en een akoestisch snarenarsenaal zorgen voor een bijzonder opgewekte sfeer, dat optimisme klinkt ook door in Green Lights & Blue Skies, vrolijk huppelende folkpop. Met het op de Uillean Pipes en whistles en fiddle en banjo van Eric Rigler en Dennis Caplinger huppelende Place In The Choir verzeilen we in Ierland.
Ballad Of Bridget Hall verhaalt het tragische lot van een de vijftienjarige Sean, de broer van Page’s oma die op zijn vijftiende werd doodgeschoten, galmende wanhoopskreten en harmonium versterken de desolate oorlogssfeer.
Naast duetten met producer Mzras wordt de pianoballade A Crying Shame gezongen door Cindy Wasserman die terug opduikt voor harmonische ondersteuning in een tussen traditionele en hedendaagse folk pendelend Nothing Wrong With Me.
Het smartelijke gecroonde Miss The Mississippi and You lijkt wel een uit de jaren dertig weggelopen ragtime wals. In de afsluiter heffen Page en Mzras enthousiast het glas, een hoopvol adieu aan de donkere tijden in een aanstekelijke opgewekte visie.