×

Recensie

Roots

30 januari 2025

Ad Vanderveen –

Camino Wayside

Geschreven door:

Uitgebracht door: Songsense Music

Camino Wayside Ad Vanderveen Roots 4 Ad Vanderveen – Camino Wayside   Written in Music https://writteninmusic.com

We leerden Ad Vanderveen waarderen als een voortreffelijk muzikant met een verhalend repertoire dat tot ver buiten de grenzen van zijn Nederlandse heimat reikt. Of het nu door ruig rockende  gitaren ondersteund wordt of meer subtiele akoestische snaarakkoorden betreft. Vanderveen weet de luisteraar telkens te raken ..

De dubbellaar Heart Of  Every Town verenigde die uiteenlopende aspecten, de reünie met zijn naar zijn grote held genoemde The O’Neils evenals Ad met Canadese roots, leidt naar een onstuimige rockverleden. De andere cd baadt in een serene sfeer, samen met zijn levensgezellin Kersten de Ligny en een met kerkorgel aangevulde sobere orkestratie wordt een haast sacrale sfeer gecreëerd.

Het idee voor Camino Wayside rijpte na een verblijf op uitnodiging van een concertorganisator uit San Sebastian. Vanuit zijn huis hadden Ad en Kersten afgelopen zomer uitzicht op de oceaan, naast dat adembenemende panorama was het vooral de pelgrimsroute die zich aan de andere kant van het huis situeert die de troubadour intrigeerde tijdens die zonnige vakantie

De observaties van de met rugzakken bepakte pelgrims worden na opener Catch Lightning haast tastbaar in Old Camino Road, meanderend op verfijnde fingerpicking van zo’n Spaans gitaartje en zachte pedalsteel. In enkele passages horen we de vertrouwde achtergrondzang van Kersten. Het dromerige slides zwevende Music Of The Spheres ontstond op het Griekse eiland Samos.  

Uiteraard zijn er songs die naar inspirerende voorgangers refereren. Het is niet allen de herkenbare harmonica, ook de vloeiende woordenstroom in Nothing Or Less lonkt naar Dylan tijdens zijn vroege sixties periode. De afsluiter, het door Neil Young gecomponeerde Trasher is afkomstig van Rust Never Sleeps in ‘79 met Crazy Horse opgevoerd, we krijgen een fijne reprise met de karakteristieke harmonica en het flamboyant galmende gitaarspel.

Het is samen met Some Kinda Blues een van de zeldzame momenten dat rockend elektrisch gitaargeweld even de bovenhand krijgt in het meer folk georiënteerde werkstuk. Camino Road, de zesendertigste episode in het oeuvre, toont andermaal de veelzijdigheid van Ad Vanderveen.



  1. Catch Lightning
  2. Old Camino Road
  3. Crazy Dreams
  4. See What Love Can Do
  5. Act Of Love
  6. Nothingness Is All
  7. Music Of The Spheres
  8. Nothing Written In Stone
  9. Some Kinda Blues
  10. Thrasher